O małego trzeba dbać! Szczególnie, gdy się pobrudzi…

Smarty mają jedną, dosyć upierdliwą wadę – strasznie szybko się brudzą od tyłu. Dla nas jest to upierdliwe tym bardziej, że na naszym żółtym smarku ten ciemny bród jest bardzo dobrze widoczny.

Ostatni raz myliśmy naszego Smarta przed wyjazdem na święta do UK. Po przejechaniu 3000 km wyglądał mniej więcej tak:

Mycie Smarta

Po prostu masakra!

Nie wiem z czego to wynika, ale cały brud z ulicy w jakiś magiczny sposób ląduje na tyle naszego smarka ;) Intuicja podpowiada mi, winne są tutaj tylne koła, które umieszczone są w zasadzie na samym końcu samochodu. W czasie jazdy brud pryskający spod kół musi trafiać w turbulencje powietrzne powstające za autem i w ten sposób całość leci prosto na plastiki :/

Smarty łatwo się brudzą, ale na szczęście równie łatwo jest je umyć. Do umycia lekko przybrudzonego Smarta wystarczą dwie nawilżane chusteczki i szklanka wody do spłukania :D

Nasz niestety wymagał nieco cięższego sprzętu. Na szczęście pogoda tej wiosny zimy sprzyja, więc spokojnie mogliśmy go dzisiaj wypucować.

Na koniec odpaliliśmy majsterkowy kompresor i zafundowaliśmy mu szybkie suszenie:

Suszenie Smarta

Pełna profeska!

 • O, Więcek nie ma Crocsów w kolorze Smarta ;-)

  A tak na poważnie, to nie tylko Twój samochod tak sie brudzi. Moja 307SW tez zbiera wszelkie brudy, zwłaszcza z tyłu przy klapie bagażnika. NIestety jest to dość znana upierdliwa wada, potwierdzona wśrod posiadaczy owego Puga.

  Prawdopodobnie dlatego, ze nie ma chlapaczy, stąd wiruje ;)

  • Jak to nie mam Crocsów w kolorze Smarta? Ten nasz smark jest w środku niebieski! :D

 • Każde auto z pionowym tyłem tak będzie się syfić…
  Z jakiegoś powodu sedany nie potrzebują tylnej wycieraczki, a wszelkie kombiaki, smarty, dostawczaki w edycji przeszklonej, etc z pionowym tyłem jej potrzebują.
  Oraz to dlatego tył wszelkich ciężarowych i autokarów wygląda tak jak tył Twojego smarta i Jakubowego SW …
  Parafrazując:
  Tatusia oszukasz, mamusię oszukasz, ale aerodynamiki nie oszukasz.